Rozszerzenie zawartej w programie podstawowym bazy leków i środków ochrony zdrowia BLOZ o informacje na temat odpłatności za lek. W połączeniu z informacją na temat rozpoznania daje lekarzom efektywne narzędzie wspomagania wystawiania recept refundowanych.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 roku, w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania, dokumentacja medyczna może być prowadzona w postaci elektronicznej i papierowej, natomiast ustawa o Systemie Informacji Medycznej wymaga, aby od 1 sierpnia 2014 roku, dokumentację medyczną prowadzić wyłącznie w postaci elektronicznej. Wymóg dokumentowania procesu leczenia i udzielanych świadczeń zdrowotnych dotyczy wszystkich placówek medycznych bez wyjątków, tzn. również indywidualnych praktyk, czy gabinetów prywatnych.
Program KS-PPS wraz z licencją na Elektroniczną Dokumentację Medyczną oraz system archiwizacji elektronicznej dokumentacji medycznej KS-ADMED pozwala spełnić powyższe wymagania.
Opłata z tytułu praw autorskich do tłumaczenia słowników ICD9/10. Wykupienie tej opcji powoduje automatyczne zaimportowanie słowników przez program Instalatora.
Rozszerzenie modułu Księga Główna Przychodni o księgę zabiegową.
Zgodnie z rozporządzeniem MZ o dokumentacji medycznej: import zarejestrowanych świadczeń do formy wymaganej rozporządzeniem z możliwością ręcznej edycji i wydruku księgi.
Rozszerzenie modułu Księga Główna Przychodni o księgę pracowni diagnostycznej.
Moduł zapewnia automatyczną współpracę z systemem SerWUŚ oraz import ręcznie zapisanych dokumentów potwierdzających uprawnienia ze strony https://ewus.nfz.gov.pl.
Importuje badania przekazane w formie załącznika z laboratorium/pracowni diagnostycznej. Umożliwia dodanie procedur do świadczeń. Format załącznika wg wzoru INFOBadania_diagnostyczne.xls
Umożliwia wczytanie pacjentów oczekujących z arkusza kalkulacyjnego zgodnego z formatem przedstawionym w pliku kolejki.xls, a także informacji o skreśleniu pacjentów z listy oczekujących z odpowiednim trybem skreślenia. W celu umożliwienia skreślenia pacjenta z listy oczekujących, na którą trafił wczesniejszym importem, plik musi zawierać techniczny identyfikator wpisu, który będzie skreślany kolejnym importem.
Rozszerzenie zawartej w programie podstawowym bazy leków i środków ochrony zdrowia BLOZ o informacje na temat interakcji. Jego merytoryczna część jest tworzona przez naukowców z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, którzy biorą za nią odpowiedzialność. Interakcje podzielone są na trzy kategorie zwane WAGĄ INTERAKCJI. Po wykryciu interakcji możemy zobaczyć ile ich jest (może być kilka, nawet pomiędzy dwoma preparatami), dowiedzieć się na czym polegają oraz jaka jest ich waga. Waga 1 oznacza interakcje o niedużym znaczeniu, waga 2, że są one dość istotne, natomiast waga 3 dyskwalifikuje jednoczesne zażywanie tych preparatów.
Moduł dedykowany świadczeniodawcom realizującym zaopatrzenie. W module tym dodawanie świadczeń zostało znacznie uproszczone w stosunku do modelu obowiązującego w module Rozliczenia.
Moduł został przystosowany do rejestracji realizacji wniosków i kart zaopatrzenia w środki pomocnicze i przedmioty ortopedyczne dla nowego formatu sprawozdawania zaopatrzenia od stycznia 2009 roku. Wymaga minimalnego zestawu danych niezbędnego dla prawidłowego wygenerowania raportu zaopatrzenia podpowiadając wszystkie możliwe dane, jakie można wyznaczyć na podstawie numeru wniosku i wybranego produktu handlowego.
Moduł jest samodzielny, tzn. po zainstalowaniu programu i uzupełnieniu danych świadczeniodawcy w module Rozliczenia - obsługa może odbywać się tylko za pomocą modułu ZPO. ZPO pozwala na pełną obsługę zaopatrzenia - od wprowadzenia wniosków, poprzez wysyłkę raportów, po wystawienie rachunków i wydruk zestawień.
Rozszerzenie modułu Księga Główna Przychodni o księgę porad ambulatoryjnych.
Zgodnie z rozporządzeniem MZ o dokumentacji medycznej: import zarejestrowanych świadczeń do formy wymaganej rozporządzeniem z możliwością ręcznej edycji i wydruku księgi.
Dotyczy księgi porad ambulatoryjnych prowadzonej w izbach przyjęć.
Moduł zapewnia funkcjonalność zgodną z dokumentem.
Moduł dedykowany dla podmiotów świadczących usługi z zakresu medycyny pracy.
Funkcjonalność: (terminarz) rozplanowywanie wizyt MP, definiowanie wizyt niezbędnych do zrealizowania badań okresowych/wstępnych, (moduł MP): przeprowadzanie wizyty MP z wypełnianiem formularzy, kopiowaniem zawartości formularzy z poprzednich wizyt MP badanego pracownika, zestawienia pracowników, którym zbliża się termin badania okresowego, zestawienie przeprowadzonych wizyt MP (pracownicy wraz z kosztami przeprowadzonych wizyt).
Uwaga: do pełnej funkcjonalności wymagany zakup opcji "Umowy komercyjne".
Obsługa drukarek fiskalnych.
Funkcjonalność: tworzenie i wydruk paragonów na podstawie zarejestrowanych usług komercyjnych w danym dniu (jeśli wykupiono opcję "Umowy komercyjne"), lub na podstawie wprowadzonych cenników (czyli ręcznie wystawiony paragon na konkretne usługi bez rejestrowania ich bezpośrednio w systemie), drukowanie raportów dobowych i okresowych. Moduł wspiera obsługę za pomocą ekranów dotykowych.
W planach rozwój modułu o funkcjonalności dodatkowe: fakturowanie, fiskalizacja usług z innych modułów podczas rejestracji usług komercyjnych (bez wchodzenia do modułu kasa, gdy nie ma wydzielonego stanowiska kasowego), obsługa wydruków niefiskalnych (np. dawkowanie leków, rozplanowanie kolejnych wizyt).
Gruper AOS to funkcjonalność wyznaczająca usługę refundowaną i wartość taryfy dla tej usługi, na podstawie wprowadzonego opisu statystycznego zrealizowanej usługi medycznej (dane pacjenta, wykonane procedury według ICD9, rozpoznania, data realizacji) przy pomocy warunków opisanych w załącznikach do Zarządzenia Prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna.
Uwaga: funkcjonalność ta nie jest w żadnym stopniu wymagana do prawidłowego rozliczania się z NFZ od 1 lipca 2011 roku. Gruper wprowadza jedynie szereg ułatwień dla operatora systemu, a wszelkie informacje do prawidłowego wyboru usługi refundowanej i przypisania jej taryfy można pozyskać z załączników wspomnianego wyżej zarządzenia.
Moduł ten dedykowany jest do wprowadzania świadczeń rehabilitacyjnych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby był używany do innych umów. Moduł oparty jest na kalendarzu (podobym do tego w Terminarzu), na którym za pomocą dwukrotnego kliknięcia myszą wprowadza się świadczenia.
Moduł pozwala na uproszczone wprowadzanie uprzednio skonfigurowanych świadczeń. Rejestracja świadczeń to jakby "opieczętowanie" kalendarza wybranym dla pacjenta świadczeniem.
Moduł służący do generowania Księgi Głównej Przychodni. Funkcjonalność opiera się o wprowadzanie wpisów do księgi (ręczne i poprzez import) oraz ich wydruk. Umożliwia za pomocą jednego przycisku import danych wprowadzanych w module Rozliczenia, Wizyta, bądź poprzez Terminarz, gdzie rejestrowani są pacjenci do przychodni.
Funkcjonalność pozwalająca definiować w systemie umowy z innym płatnikiem niż NFZ.
Rozszerzona kontrola uprawnień dostępu do danych finansowych.
Udostępnia nowe okno rejestracji wizyt stomatologicznych w terminarzu i module wizyta, funkcję serwisową dopisującą kody wykonanych procedur medycznych ICD9 z usługami z umowy z NFZ, oraz nowy typ zdarzenia w terminarzu.
Umożliwia wydruk "Karty statystycznej szpitalnej ogólnej" oraz utworzenie raportu wysyłanego do PZH.
Funkcjonalność pozwala na wprowadzanie świadczeń ambulatoryjnych za pomocą importu z pliku xls/csv. Format pliku jest na bieżąco aktualizowany, aby umożliwiać poprawność rozliczeń. Aktualny format zawarty jest w pliku INFOAmbulatoryjny{rok}.xls
Program umożliwia archiwizowanie dokumentacji z różnych aplikacji Kamsoft, np. PPS, SOMED, SOLAB.
ADMED posiada własną bazę danych, współpracuje zarówno z serwerem bazy danych FireBird jak i Oracle. Zgodnie z wymogami prawnymi, w celu zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa, zaleca się instalację KS-ADMED na innym komputerze, niż serwer bazy danych programu Kamsoft.
Uwaga: aktualizacja asysty ADMED na kolejny rok, kosztuje tylko 20% ceny zakupu.
Funkcjonalność podpowiadająca dopuszczalne grupy JGP na podstawie Zarządzenia Prezesa NFZ nr 053/2010/DSOZ, bez gwarancji 100% poprawności uzyskanych danych ze względu na brak publikacji ze strony NFZ algorytmu grupera i pliku parametryzującego dla zakresów rehabilitacji neurologicznej i kardiologicznej.
Podpowiadanie najbardziej prawdopodobnej grupy do rozliczenia hospitalizacji na podstawie Zarządzenia Prezesa NFZ nr 17/2011/DSOZ "W sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne". Ponieważ zarządzenie nie określa wszystkich potrzebnych parametrów, stąd nie ma gwarancji prawidłowego wyznaczenia grupy JGP.
Funkcjonalność pozwala na wprowadzanie świadczeń szpitalnych (zawierających nr księgi głównej) za pomocą importu z pliku xls/csv. Format pliku jest na bieżąco aktualizowany, aby umożliwiać poprawność rozliczeń. Aktualny format zawarty jest w pliku INFORapstat{rok}.xls